Martin Sommer komt in zijn betoog voor het pragmatisch gedogen van de weigerambtenaar met een bizar voorbeeld, dat ik de afgelopen tien jaar nergens anders ben tegengekomen: "Nu kan het gebeuren, is de tegenwerping, dat een ambtenaar bezwaar heeft tegen het huwelijk van twee Turken. Moeten we dat dan goedvinden? Ik denk niet dat dat de juiste vergelijking is." Nee, Sommer, jij bent dan ook de enige die met dit absurde voorbeeld op de proppen komt.
Vervolgens maakt de columnist het bruggetje naar religie en schrijft, onder verwijzing naar een Groningse weigerambtenaar: "Zoals dezelfde Gerard Klaasen uitlegde, bevindt het huwelijk zich voor weigerambtenaren in de religieuze sfeer. God heeft het huwelijk gewild voor man en vrouw, en zodoende is de vergelijking er eerder een met ritueel slachten of een hoofddoek voor de klas."
Fout, fout, fouter dan fout, Sommer: hoofddoek en rituele slacht zijn religieuze uitingen, de voltrekking van het burgerlijk huwelijk volgens de Nederlandse wet is dat juist helemaal niet. De particuliere opvatting van de betrokken ambtenaar is daarom van geen enkel belang. Als gewetensbezwaren de ambtenaar verhinderen zijn werk te doen, moet deze ander nuttig werk gaan zoeken. Zo simpel is het.
De Nederlandse grondwet staat discriminatie niet toe. Het is daarom onwenselijk als de Nederlandse overheid aan christelijke trouwambtenaren een uitzondering toestaat.
Sommer suggereert in zijn stuk overigens ook nog dat we in Nederland "kruisen om de hals van tramcontroleurs" moeten toelaten. Meerdere rechters stellen Sommer in het ongelijk.
Grootinquisiteur
Andere artikelen over dit onderwerp
|
| Wees aardig voor elkaar of je reactie wordt verwijderd! |
Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.6
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved