|
Acht jaar cel voor aartsbisschop |
|
|
woensdag 30 december 2009 |
De voormalige Argentijnse aartsbisschop Edgardo Storni (73) is dinsdag veroordeeld tot acht jaar cel wegens seksueel misbruik van de priesterstudent Ruben Descalzo in 1992. Wegens zijn hoge leeftijd mag de handtastelijke geestelijke de straf thuis uitzitten.

Storni gaf tussen 1984 en 2002 leiding aan het aartsbisdom Santa Fe. Hij werd in die periode regelmatig beschuldigd van misbruik, wat leidde tot zijn aftreden in 2002. Het Vaticaan onderzocht in 1994 47 meldingen van seksueel misbruik door Storni, maar dat leverde niets op. Dat de voormalige aartsbisschop nu toch is veroordeeld, is het directe gevolg van onderzoek door de Argentijnse justitie. Storni is de vierde Argentijnse geestelijke op rij die is veroordeeld wegens een seksueel misdrijf. Hij heeft altijd ontkend en zijn advocaat, Eduardo Jauchen, liet direct weten tegen het vonnis in beroep te zullen gaan.
|
| Wees aardig voor elkaar of je reactie wordt verwijderd! |
Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.6 AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com All right reserved
|