In een ultieme poging de toetreding van SGP-Europarlementariër Bas Belder tot het conservatieve Europese blok veilig te stellen, zond Kolijn op 13 juni een kattebelletje naar Timothy Kirkhope, fractieleider van de Britse Tories in het Europees Parlement, met als strekking dat er voor vrouwen bij de SGP geen blokkade bestaat. Het Nederlands Dagblad wist er de hand op te leggen:
Terneuzen, 13th June 2009
To Mr. Timothy Kirkhope
Dear Mr. Kirkhope,
On behalf of the board of the Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) I declare that due to a change in the Statutes of the SGP (June 2006) there is no blockade at all for women to use their full political rights in the name of the SGP. The combined list of the ChristenUnie-SGP for the elections of the European Parliament of 2009 underlines this position, while on this list there are both male and female candidates. I sincerely hope that this honest answer to the specific questions of your party on the position of the SGP towards the role of women in political life are satisfactorily addressed.
With sincere regards,
W. Kolijn, Chair of the SGP
De jokkebrok Kolijn, als een kind op pijnlijke wijze betrapt met de hand in de koektrommel (of met de broek op de gereformeerde hielen, zo u wilt) was furieus toen het Nederlands Dagblad zijn leugenachtige epistel eind vorige week wereldkundig maakte. De SGP is namelijk in de verste verte niet van plan eigen vrouwen op de kandidatenlijst te zetten, laat staan op een verkiesbare plaats, zoals de Britse conservatieven bij wijze van gebaar hadden gevraagd. Dat vrouwen sinds 2006 lid mogen worden, was voor veel mannenbroeders al moeilijk te verteren maar liet zich door maatschappelijke druk niet langer vermijden. Maar daarmee moet het gelazer dan wel afgelopen zijn.
In de krant geeft de SGP-voorzitter de volgende draai aan zijn 'heterdaadje': "Vrouwen kunnen lid worden van de SGP. In het beginselprogramma staat dat, op grond van de Bijbel, vrouwen niet verkozen kunnen worden in de volksvertegenwoordiging. Maar de SGP-vrouwen en -mannen zouden in meerderheid kunnen besluiten tot wijziging van het beginselprogramma."
Je vraagt je bij die ronduit ongeloofwaardige en welhaast Rooms aandoende verklaring af wat zo'n Wim Kolijn eigenlijk bij de SGP te zoeken heeft. Hij is gewoon een papenkop! Het moment waarop de SGP besluit vrouwen op een verkiesbare plaats op de kandidatenlijst te zetten zal dan ook wel ergens rond Sint Juttemis vallen.
Grootinquisiteur
Zie ook:
SGP niet welkom bij conservatieven
1. Geschreven door Anton, op 30-06-2009 09:50 Vraag me af wat die SGP vrouwen nu van zo een zet vinden van hun eigen mannen??? Dat kan geen goed huwelijk meer zijn. |
2. Geschreven door metalgrandpa, op 30-06-2009 19:20 Mannenbroeders, ik wist het al. Jammer dat zo´n brief waarschijnlijk niet verder komt dan op een website van atheìstische vertrouwelingen. Hoofdartikel op de voorpagina van de Televaag, lijkt me een geschikte plek. Aan de schandpaal met godverloochenende relifundi´s. Misschien Dr Kirkhope -what´s in a name- eens een mailtje sturen hoe het werkelijk met deze achterlijke reliklup zit! |
|
| Wees aardig voor elkaar of je reactie wordt verwijderd! |
Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.6
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved